Czech Russian English
Měna:
Doručení zásilek do celého světa

Imunita

Imunita - je to složitý obranný systém organismu, který zajišťuje ochranu proti choroboplodným mikroorganismům, virům a dalším škodlivým vlivům. Skládá se z různých buněk, tkání a orgánů, které spolupracují na zjištění a zničení infekčních agens.

Buněčné složky imunitního systému, jako jsou lymfocyty a makrofágy, hrají důležitou roli v boji proti infekci. Když zjistí infekční agens, začnou produkovat protilátky, které ho pomáhají zničit. Navíc imunita také chrání organismus tím, že pomáhá se zotavováním po nemoci.

Posílení imunity je důležité pro udržení zdraví. Zdravý životní styl, jako je správná výživa, pravidelná fyzická aktivita a dostatek spánku, mohou pomoci posílit imunitu. Je také důležité vyhýbat se stresovým situacím a pravidelně podstupovat lékařské prohlídky.

V případě onemocnění spojených s imunitou může lékař předepsat léčbu, která pomůže posílit ochranu organismu. Celkově je udržování zdravé imunity důležitým aspektem udržování zdraví a prevence vývoje infekčních onemocnění.


Zobrazit filtr

close
Nahoru