Czech Russian English
Měna:
Doručení zásilek do celého světa

Vitamíny a minerály

Vitamíny a minerály hrají zásadní roli v udržování zdraví a pohody. Podílejí se na mnoha životně důležitých procesech, jako je metabolismus, růst a vývoj, a také ochrana imunitního systému. Podívejme se na hlavní druhy vitamínů a minerálů a jejich přínos pro lidský organismus.

Vitamíny lze rozdělit do dvou skupin: rozpustné v tucích (A, D, E, K) a rozpustné ve vodě (skupina B, vitamín C). Vitamíny rozpustné v tucích se hromadí v těle a jsou nezbytné pro zrak, zdraví kůže, kostí a buněčné regenerace. Vitamíny rozpustné ve vodě na druhou stranu pomáhají ve tvorbě energie, podpoře nervového systému a tvorbě krve.

Minerály se také dělí na dvě kategorie: makroelementy (vápník, fosfor, hořčík, sodík, draslík, chlor) a mikroelementy (železo, jód, zinek, selen, měď, mangan). Makroelementy jsou důležité pro kostní tkáň, zuby, svaly a udržování vodní a minerální rovnováhy. Mikroelementy, ačkoliv jsou potřebné v menším množství, mají také obrovský význam pro fungování imunitního systému, práci štítné žlázy a antioxidantní ochranu.

Správný příjem vitamínů a minerálů podporuje zlepšení zdraví, udržuje tonus a zvyšuje kvalitu života. Je důležité sledovat svou stravu a v případě potřeby ji doplňovat biologicky aktivními přísadami. Využijte našeho sortimentu pro výběr optimálních komplexů vitamínů a minerálů, abyste byli vždy v kondici a na vrcholu svých možností!


Zobrazit filtr
close
Nahoru