Czech Russian English
Měna:
Doručení zásilek do celého světa
Akce
Sleva
DIAS FORTE granatove jablko sáčky 30 x 11.3g

DIAS FORTE granatove jablko sáčky 30 x 11.3g

Kód výrobku: 20285647
Kód EAN 5290931014978
Země výroby Kypr
Značka AGETIS
  • 799 Kč
  • 599 Kč

skladem

Popis

Kolagen DIAS® FORTE je práškový rozpustný nápoj s příchutí granátového jablka nebo grapefruitu, který obsahuje směs kolagenů Collagen quattro complex®, kyselinu hyaluronovou a vitaminy. Dodává tělu vysokou dávku hydrolyzovaných kolagenů Gelita Fortigel® typu I a III kolagen typu II a nativní kolagen typu II.

Podporuje zdraví kloubů, chrupavek, kostí, vazů a šlach, zvyšuje pohyblivost kloubů a jejich pružnost. Je vhodný pro pacienty s kloubními obtížemi, pro sportovce a osoby se zvýšenou zátěží kloubů, a také pro seniory.  Collagen quattro complex® je unikátní složení čtyř synergicky působících kolagenů Collagen quattro complex®, který se skládá z kolagenních hydrolyzátů typu I, typu II, typu III a nativního kolagenu. Kolagenní hydrolyzáty mají dostatečně nízkou molekulovou hmotnost (pod 3000 daltonů) a s tím i související vyšší biologickou dostupnost.

Collagen quattro complex® je představitelem nové generace produktů poskytujících kolagenní peptidy ve vyváženém spektru s vysokou využitelností pro organismus. Jeho výjimečnost spočívá nejen v kvalitě stavebních kolagenních peptidů zastoupených v množství 10 g v jedné dávce a potencovaných obsahem vitamínů, ale rovněž v synergickém působení s obsaženým kolagenem typu II v jeho nativní podobě trojité šroubovice.  Kolagen je přírodní složkou pleti a kůže, významný ve výživě pokožky, šlach, kostí a zubů, ale také kloubů a chrupavek.

Kolageny typu I a III jsou kolagenní peptidy špičkové kvality od německého výrobce GelitaR. U optimalizovaných specifických kolagenových peptidů Gelita FORTIGELR bylo prokázáno v četných studiích, že stimulují některé typy buněk (chondrocyty, osteoblasty a fibroblasty), pomáhají ulevit od bolesti kloubů a podpořit jejich plynulý pohyb. Proto produkty obsahující kolagenní peptidy mohou zlepšit kvalitu života. Studie též prokázaly, že peptidy Gelita FORTIGELR podporují růst chrupavkové tkáně.  Živočišný původ kolagenů v doplňku stravy DIAS® FORTE:

Kolagen typu I, III hydrolyzovaný vepřový kolagen

Kolagen typu II hydrolyzovaný kuřecí kolagen

Kolagen typu II nativní kuřecí kolagen  Kolagen typu I je nejrozšířenějším typem kolagenu v organismu. Fibrily tvoří silná vlákna a svazky vláken, které už mohou být viděny pouhým okem. K větvení dochází pouze v případě, že vlákna přecházejí z jednoho svazku do druhého. Tento typ kolagenu se nachází ve šlachách, vazech, kostech, ve škáře, v pouzdrech orgánů a v řídkém vazivu.  Kolagen typu II se vyskytuje hlavně v buněčné hmotě hyalinní a elastické chrupavky. Tvoří dlouhé fibrily, které neagregují ve vlákna. Vytváří husté prostorové sítě odolné na tlak. Kolagen typu II je nezbytným stavebním elementem pro soudržnost chrupavek a jejich správnou funkci a odolnost.  Kolagen typu III je podobný kolagenu typu I, ale obsahuje více proteoglykanů a glykoproteinů, jež tvoří základní hmotu chrupavky. Fibrily kolagenu typu III agregují v tenká vlákna a tvoří retikulární síť.

Vlákna jsou volněji a méně pravidelně uspořádaná než vlákna kolagenu typu I. Retikulární vlákna poskytují oporu měkkým, poddajným tkaním např. hladkým svalovým buňkám, nervovým vláknům, adipocytům. Retikulární vlákna dále nacházíme v hemopoetických tkáních a v retikulární lamině bazálních lamin epitelů.  Nativní (nedenaturovaný) kolagen není hydrolyzovaný. Bylo prokázáno, že má významný vliv na autoimunitní faktory, přestože je podáván v malých dávkách. Odborné studie ukázaly, že malé dávky nedenaturovaného kolagenu modulují zdraví kloubů jak u osteoartrózy, tak u revmatoidní artritidy.  Účinné látky v DIAS® FORTE:

Vitamin C je klíčový pro syntézu a regeneraci kolagenu a je tedy nenahraditelný pro mezibuněčné vazby, kůži, šlachy, klouby, kosti, svaly, srdečně cévní oběhovou soustavu. Bez vitamínu C se kolagen vůbec netvoří. V případě nedostatku vitamínu C je kolagen poruchový a strukturně slabý.Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, odbourává nežádoucí škodliviny a omlazuje pleť.  Kyselina hyaluronová tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty a je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání. Ve velkém množství se nachází v očním sklivci, kloubním mazu a kůži. Svými antioxidačními účinky chrání pokožku před volnými radikály, podporuje tvorbu kolagenu a podílí se na jiných důležitých biologických pochodech v pokožce. Kyselina hyaluronová má blahodárné účinky na stárnutí pokožky.

Složení

Jeden sáček (= 11,3 g) obsahuje kolagenní hydrolyzát I, III 10 000 mg, kolagenní hydrolyzát II 30 mg, nativní kolagen II 20 mcg, hyaluronát sodný 2 mg, vitamin C 100 mg (125 % RHP*), L-Leucin 50 mg, Bromelain 1200 GDU/g 10 mg, vitamin E 6 mg (50 % RHP*). * RHP = referenční hodnota příjmu Složení: kolagenní hydrolyzát I a III, regulátor kyselosti kyselina citronová, vitamin C, regulátor kyselosti hydrogenuhličitan sodný, aroma granátové jablko/aroma grapefruit, L-Leucin, kolagenní hydrolyzát II, sladidlo sukralosa, bromelain 1200 GDU/g, barvivo červená řepa, vitamin E, hyaluronát sodný, nativní kolagen II.

Dávkování

Užívejte 1 sáček denně. Obsah sáčku nasypte do sklenice, zalijte vodou (cca 150 ml) o teplotě do 25°C, zamíchejte a vypijte.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!

Mohlo by vás zajímat

Akce

EVELOR Resveratrol 50 mg, 90 tob.

Sleva

Cena: 477 Kč 773 Kč


close
Nahoru